هفته های بارداری
راهنمای انتخاب اسم نوزاد

رشد و پرورش

چرا باید ورزش را جایگزین بازی های رایانه ای کنید؟

10 ماه پیش 0 نظر
ورزش برای کودکان بسیار لذت بخش است . آن ها به طور طبیعی علاقه زیادی به شیطنت و بازی های مختلف دارند اما علاوه بر آن، ورزش و فعالیت بدنی لازمه سلامت کودکان است.

چگونه برای کودکان قصه بخوانیم؟

10 ماه پیش 0 نظر
قصه خوانی برای کودکان با فوت و فن های خاص مربوط به خود همراه است که با رعایت آن ها کودک بیش از پیش جذب داستان می گردد‌. در ادامه مطلب در خصوص تکنیک های قصه خوانی صحبت خواهیم کرد.

حرف های مهمی که باید به کودک بزنید چیست؟

11 ماه پیش 0 نظر
در رشد و تربیت کودک لازم است تا برخی از حرف ها را همیشه به کودک بزنیم تا ملکه ذهن او شود و کودک را از درون قدرتمند کند تا احساس کند فردی مهم است و اعتماد به نفس انجام وظایفش را دارد.

چرا کودکان از تاریکی می ترسند؟

11 ماه پیش 0 نظر
بسیاری از کودکان از تاریکی می ترسند که این احساس ترس آن ها می تواند دلایل متعددی داشته باشد و باید ریشه یابی شود.

کودکان باهوش چه ویژگی هایی دارند؟

11 ماه پیش 0 نظر
کودکان باهوش عموما دارای ویژگی های منحصر به فردی نسبت به سایر هم سن و سال های خود هستند که باعث می شود تلاش بیش تری برای کشف محیط پیرامون خود داشته باشند.

7 مرحله مهم رشد کودک را بشناسید

12 ماه پیش 0 نظر
رشد کودک دارای مراحل و درجه بندی متفاوتی است که می توان آن را در هفت مرحله مهم تقسیم بندی کرد. در ادامه مطلب به 7 مرحله رشد کودک اشاره خواهیم داشت.

راه هایی جذاب برای افزایش خلاقیت کودک

12 ماه پیش 0 نظر
افزایش خلاقیت کودک می تواند با به کار گیری درک و نفکر آن ها باشد و هوش فرزند شما را محک بزند. افزایش خلاقیت راه های تازه ای برای کسب مهارت بیش تر فرزندتان را مهیا می کند. در ادامه مطلب به روش هایی برای افزایش خلاقیت کودک اشاره خواهیم داشت.

6 نکته مهم در خصوص رشد و سلامت کودک

12 ماه پیش 0 نظر
رشد و سلامت کودک برای تمامی پدر ها و مادر ها حائز اهمیت است. کودکان برای آن که بتوانند آینده ای روشن و موفق داشته باشند، ابتدا لازم است دوره کودکی خود را به بهترین شکل ممکن سپری کنند.

نکاتی مهم در خصوص استفاده کودکان از تب لت

12 ماه پیش 0 نظر
امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، شاهد هستیم که حتی کودکان خردسال نیز روش کار با انواع گوشی های هوشمند و همچنین تب لت ها را به خوبی می دانند. در ادامه به نکاتی مهم در خصوص استفاده کودکان از تب لت اشاره خواهیم داشت.

اصول کمک گرفتن از کودکان چیست؟

12 ماه پیش 0 نظر
کمک گرفتن از کودکان باید به گونه ای صورت پذیرد که آن ها احساس اجبار نداشته باشند بلکه با روحیه ای شاد، مسئولیت خود را بپذیرند و پس از انجام آن با تشویق شما رو به رو شوند.