هفته های بارداری
راهنمای انتخاب اسم نوزاد

تغذیه

کودک از چه زمانی می تواند بستنی بخورد؟

8 ماه پیش 0 نظر
بستنی ماده غذایی خوشمزه ای است که همه کودکان و حتی بزرگسالان عاشق آن هستند اما مصرف بستنی برای کودکان دارای محدودیت هایی می باشد که باید والدین از آن آگاهی یابند.

مصرف اسفناج چه تاثیری بر رشد کودک دارد؟

8 ماه پیش 0 نظر
اسفناج از آن دسته سبزی های بسیار مفید و مغذی محسوب می شود که برای رشد کودکان بسیار لازم و ضروری است. مصرف اسفناج به خوبی می تواند به رشد و سلامت کودک کمک نماید و سیستم دفاعی بدن او را در مقابل بسیاری از بیماری ها قوی کند.

روش هایی برای درمان بد غذایی کودکان نسبت به مصرف گوشت

9 ماه پیش 0 نظر
برخی کودکان به اصطلاح بد غذا هستند و از خوردن گوشت گوساله و مرغ امتناع می ورزند و حتی آن ها را از میان خورشت خود جدا می کنند، در ادامه مطلب به راه حلی برای تشویق کودک به مصرف گوشت و مرغ اشاره خواهیم داشت.

کودک 6 ماهه چه غذاهایی را می تواند مصرف کند؟

9 ماه پیش 0 نظر
6 ماهگی سن خاصی برای کودکان است زیرا از این سن می توانند مصرف غذاهای کمکی را آغاز کنند. در ادامه مطلب به نکاتی در خصوص غذای کودک 6 ماهه اشاره خواهیم داشت.

خواص شگفت انگیز و بی نظیر لیمو شیرین برای کودکان

10 ماه پیش 0 نظر
لیمو شیرین یکی از آن میوه های خوشمزه است که در کنار طعمی لذت بخش، خواص بی شماری نیز دارد و مصرف آن برای سلامتی کودکان بسیار مفید است.

همه چیز درباره خواص توت فرنگی

10 ماه پیش 0 نظر
توت فرنگی یک میوه بسیار خوشمزه است که به دلیل آن که حاوی مواد و ویتامین های بسیار مغذی می باشد، توصیه می گردد تا مورد مصرف کودکان و همچنین زنان باردار قرار گیرد.

برای تقویت حافظه کودک از چه غذاهایی استفاده کنیم؟

10 ماه پیش 0 نظر
تقویت حافظه و رشد مغزی کودک برای والدین یک موضوع مهم به شمار می رود. همه پدر ها و مادر ها دوست دارند که فرزندانی باهوش و زرنگ داشته باشند که برای دست یابی به این امر لازم است تا مواد غذایی خاصی را در برنامه رژیمی کودک خود قرار دهند.

روش کاربردی نگهداری غذای کودک در یخچال

1 سال پیش 0 نظر
غذای مصرفی کودک باید تازه و مقوی باشد تا سلامت بدن او را تامین کند. برخی مادران به واسطه این که شاغل هستند، از مدت زمان کمتری برای آشپزی برخوردارند و باید مقدار بیشتری غذای کودک را آماده کنند و طی چند روز، از آن استفاده نمایند. در ادامه مطلب به روش کاربردی نگهداری غذای کودک در یخچال، به خصوص برای مادران شاغل اشاره خواهیم داشت.

برای افزایش میزان شیردهی باید چه غذاهایی مصرف کرد؟

1 سال پیش 0 نظر
شیردهی در مادران، نیازمند دقت و توجه ویژه ای است. باید تغذیه مادر به گونه ای باشد که شیر او علاوه بر حجم مناسب، دارای کیفیت بالایی نیز باشد. لازم است که مادران برای افزایش شیردهی، از برخی غذاهای مفید و مغذی، حتما استفاده نمایند.

آیا مصرف شکلات برای کودکان مضر است؟

1 سال پیش 0 نظر
شکلات یکی از آن خوراکی های خوشمزه و پرطرفدار در میان کودکان است؛ اما به دلیل کافئین و شکر موجود در آن، والدین همیشه نگران مصرف شکلات برای فرزندان خود هستند.