هفته های بارداری
راهنمای انتخاب اسم نوزاد

سلامت

شنوایی سنجی نوزاد چگونه است؟

11 ماه پیش 0 نظر
شنوایی سنجی نوزاد پس از تولد می تواند به نوعی غربالگری مهمی به شمار برود چرا که با تشخیص زود هنگام امکان درمان بیش از سایر زمان ها است. در این مطلب در خصوص شنوایی سنجی نوزاد بیشتر توضیح خواهیم داد.

عوامل مهم سردرد نوزاد چیست؟

11 ماه پیش 0 نظر
بسیاری از کودکان در دوره نوزادی برای اولین بار سردرد را تجربه می کنند. سردرد نوزادان می تواند عامل مختلفی داشته باشد که در ادامه مطلب به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم داشت.

آیا استفاده از پودر بچه برای کودک ضرر دارد؟

11 ماه پیش 0 نظر
پودر بچه یکی از لوازم بهداشتی است که برای سلامت پوست کودک مورد استفاده قرار می گیرد اما امروزه مصرف آن نسبت به گذشته کاهش یافته است؛ با این حال برای بسیاری از والدین پرسشی به وجود می آید که آیا استفاده از پود بچه برای سلامتی کودک خطر آفرین است؟

چگونگی مراقبت از لثه های نوزاد

11 ماه پیش 0 نظر
بهداشت دهان نوزادان دارای اهمیت ویژه ای است زیرا باکتری ها و عفونت های دهانی می تواند دستگاه گوارش و سلامتی کودک را تحت تاثیر قرار دهد. در ادامه مطلب در خصوص سلامت دهان و لثه نوزادان بیشتر توضیح خواهیم داد.

کدام یک از وسایل خانه برای کودکان خطرناک است؟

11 ماه پیش 0 نظر
کودکان خردسال بازیگوش هستند و شیطنت زیادی دارند، فرزندان شما در دوه کودکی سعی می کنند تا محیط پیرامون خود را به خوبی بشناسند و اطراف شان راکشف کنند، که این امر گاهی می تواند خطر آفرین باشد.

آیا تراشیدن مو های کودک تاثیری بر رشد آن دارد؟

11 ماه پیش 0 نظر
مو های کودک دارای مراحل رشد متفاوتی است که با شناخت آن، باور های غلطی همچون تراشیدن مو های کودک با هدف پرپشت شدن، شکل نخواهد گرفت. متاسفانه برخی از والدین تصور می کنند تراشیدن مو های کودک به پرپشت شدن آن کمک می کند، در ادامه مطلب درباره این موضوع بیشتر توضیح خواهیم داد.

6 نکته مهم در خصوص رشد و سلامت کودک

12 ماه پیش 0 نظر
رشد و سلامت کودک برای تمامی پدر ها و مادر ها حائز اهمیت است. کودکان برای آن که بتوانند آینده ای روشن و موفق داشته باشند، ابتدا لازم است دوره کودکی خود را به بهترین شکل ممکن سپری کنند.

شن بازی درمان افسردگی برای کودکان

12 ماه پیش 0 نظر
شن بازی یکی از سرگرمی های جذاب و دوست داشتنی برای بسیاری از کودکان است اما شن بازی علاوه بر آن، یک داروی ضد افسردگی نیز می باشد.

آیا می توان به نوزاد آب قند داد؟

12 ماه پیش 0 نظر
کودک تا شش ماهگی باید صرفا از شیر، تغذیه گردد اما در این میان برخی از مادران مایل هستند تا به فرزند خود آب قند دهند اما آیا واقعا می توان به نوزاد آب قند داد و هیچ خطری برای او نخواهد داشت؟

خواص درمانی پرتقال برای کودکان

1 سال پیش 0 نظر
پرتقال میوه ای خوشمزه و آب دار با خواص درمانی شگفت انگیز برای کودکان است. در ادامه مطلب به مهمترین خواص درمانی پرتقال اشاره خواهیم داشت.