هفته های بارداری
راهنمای انتخاب اسم نوزاد

نوزاد و کودک

چرا باید ورزش را جایگزین بازی های رایانه ای کنید؟

10 ماه پیش 0 نظر
ورزش برای کودکان بسیار لذت بخش است . آن ها به طور طبیعی علاقه زیادی به شیطنت و بازی های مختلف دارند اما علاوه بر آن، ورزش و فعالیت بدنی لازمه سلامت کودکان است.

کودک از چه زمانی می تواند بستنی بخورد؟

10 ماه پیش 0 نظر
بستنی ماده غذایی خوشمزه ای است که همه کودکان و حتی بزرگسالان عاشق آن هستند اما مصرف بستنی برای کودکان دارای محدودیت هایی می باشد که باید والدین از آن آگاهی یابند.

چگونه برای کودکان قصه بخوانیم؟

10 ماه پیش 0 نظر
قصه خوانی برای کودکان با فوت و فن های خاص مربوط به خود همراه است که با رعایت آن ها کودک بیش از پیش جذب داستان می گردد‌. در ادامه مطلب در خصوص تکنیک های قصه خوانی صحبت خواهیم کرد.

مصرف اسفناج چه تاثیری بر رشد کودک دارد؟

11 ماه پیش 0 نظر
اسفناج از آن دسته سبزی های بسیار مفید و مغذی محسوب می شود که برای رشد کودکان بسیار لازم و ضروری است. مصرف اسفناج به خوبی می تواند به رشد و سلامت کودک کمک نماید و سیستم دفاعی بدن او را در مقابل بسیاری از بیماری ها قوی کند.

شنوایی سنجی نوزاد چگونه است؟

11 ماه پیش 0 نظر
شنوایی سنجی نوزاد پس از تولد می تواند به نوعی غربالگری مهمی به شمار برود چرا که با تشخیص زود هنگام امکان درمان بیش از سایر زمان ها است. در این مطلب در خصوص شنوایی سنجی نوزاد بیشتر توضیح خواهیم داد.

عوامل مهم سردرد نوزاد چیست؟

11 ماه پیش 0 نظر
بسیاری از کودکان در دوره نوزادی برای اولین بار سردرد را تجربه می کنند. سردرد نوزادان می تواند عامل مختلفی داشته باشد که در ادامه مطلب به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم داشت.

آیا استفاده از پودر بچه برای کودک ضرر دارد؟

11 ماه پیش 0 نظر
پودر بچه یکی از لوازم بهداشتی است که برای سلامت پوست کودک مورد استفاده قرار می گیرد اما امروزه مصرف آن نسبت به گذشته کاهش یافته است؛ با این حال برای بسیاری از والدین پرسشی به وجود می آید که آیا استفاده از پود بچه برای سلامتی کودک خطر آفرین است؟

چگونگی مراقبت از لثه های نوزاد

11 ماه پیش 0 نظر
بهداشت دهان نوزادان دارای اهمیت ویژه ای است زیرا باکتری ها و عفونت های دهانی می تواند دستگاه گوارش و سلامتی کودک را تحت تاثیر قرار دهد. در ادامه مطلب در خصوص سلامت دهان و لثه نوزادان بیشتر توضیح خواهیم داد.

حرف های مهمی که باید به کودک بزنید چیست؟

11 ماه پیش 0 نظر
در رشد و تربیت کودک لازم است تا برخی از حرف ها را همیشه به کودک بزنیم تا ملکه ذهن او شود و کودک را از درون قدرتمند کند تا احساس کند فردی مهم است و اعتماد به نفس انجام وظایفش را دارد.

چرا کودکان از تاریکی می ترسند؟

11 ماه پیش 0 نظر
بسیاری از کودکان از تاریکی می ترسند که این احساس ترس آن ها می تواند دلایل متعددی داشته باشد و باید ریشه یابی شود.