هفته های بارداری
راهنمای انتخاب اسم نوزاد

زایمان

آیا برداشتن کیسه صفرا موجب زایمان زودرس می شود؟

10 ماه پیش 0 نظر
محققان دریافتند برداشتن کیسه صفرا در طول بارداری موجب افزایش ریسک زایمان زودهنگام می شود.

عوارض سزارین را بیشتر بشناسید

1 سال پیش 0 نظر
عمل سزارین در ایران آمار بالایی را به خود اختصاص داده است و این در حالی است که زایمان سزارین یک عمل جراحی بزرگ شکی محسوب می شود و عوارض و درد زیادی نیز دارد. در ادامه به برخی از مهمترین عوارض سزارین اشاره خواهیم داشت.

زایمان طبیعی بدون درد با بی حسی چگونه انجام می شود؟

1 سال پیش 0 نظر
بسیاری از زنان در دوران بارداری، ترس زیادی از درد های ناشی از زایمان طبیعی دارند و همین مسئله باعث می شود تا روش سزارین را انتخاب کنند اما جالب است بدانید که از بی حسی برای انجام زایمان طبیعی بدون درد استفاده می گردد.

چرا زایمان طبیعی بهتر از سزارین است؟

1 سال پیش 0 نظر
با وجود آن که عوارض حاصل از عمل جراحی و سزارین، بیشتر از زایمان طبیعی است اما همچنان در ایران مادران ترجیح می دهند تا عمل سزارین انجام دهند.

در بیمارستان های دولتی امکان سزارین انتخابی وجود ندارد

1 سال پیش 0 نظر
در سال های اخیر، زایمان به شکل عمل سزارین، افزایش یافته است؛ اما در بیمارستان های دولتی، امکان انجام سزارین انتخابی، وجود ندارد.

پس از زایمان چه غذایی مصرف کنیم؟

1 سال پیش 0 نظر
پس از زایمان نیز همچون دوران بارداری، مادر باید از غذایی مقوی و کافی بهره ببرد تا انرژی از دست رفته به بدن بازگردد و بتواند خود را برای شیردهی آماده کند. غذاهای حاوی پروتئین و امگا سه، همچون گوشت و ماهی و همچنین انواع میوه و سبزی برای بدن بسیار مفید است. در ادامه مطلب، درباره تغذیه پس از زایمان، به نکات مهمی اشاره خواهیم داشت.

نقش استرس دوران بارداری در زایمان زودرس

1 سال پیش 0 نظر
استرس و اضطراب، جزئی جدایی ناپذیر در زندگی هر انسان است؛ اما با کنترل شرایط و حفظ امنیت و آرامش، می توان از میزان بالای فشارهای روحی کاست. آرامش زنان باردار امری بسیار مهم و ضروری است و نقشی تعیین کننده بر سلامت مادر و جنین دارد و از زایمان زودرس جلوگیری می کند.