هفته های بارداری
راهنمای انتخاب اسم نوزاد

اقدام بارداری

آخرین سن بارداری چه زمانی است؟

8 ماه پیش 0 نظر
سن بارداری در سلامت مادر و جنین نقش مهم و اساسی ایفا می کند و از همین رو تحقیقات زیادی در خصوص آن صورت گرفته است.

آیا قرص های ضد بارداری سبب سکته مغزی می شود؟

10 ماه پیش 0 نظر
قرص های ضد بارداری مورد مصرف بسیاری از بانوان قرار دارد و متخصصان حوزه سلامت و پزشکی تحقیقات زیادی بر آثار آن انجام داده اند و در تازه ترین تحقیقات خود دریافتند که قرص های ضد بارداری می تواند سبب سکته مغزی نیز شود.

تعیین میزان هوش جنین با آزمایشات ژنتیکی ممکن است؟

11 ماه پیش 0 نظر
آزمایشات ژنتیکی در عصر حاضر موجب شده اند تا بسیاری از بیماری های خطرناک رفع گردد و از به دنیا آمدن نوزادان با مشکلات ژنتیکی، جلوگیری شود اما طبق تازه ترین تحقیقات متخصصان، تعیین میزان هوش جنین نیز با انجام آزمایشات ژنتیکی ممکن است.

هدف از آزمایش ژنتیک چیست و هزینه آن چقدر است؟

11 ماه پیش 0 نظر
بسیاری از افرادی که قصد ازدواج دارند و همچنین زنان باردار، توصیه هایی در خصوص انجام آزمایش های ژنتیک شنیده اند که یکی از ضروریات زندگی مشترک می باشد. در ادامه مطلب به اهداف حاصل از انجام آزمایش ژنتیک و موضوع هزینه آن می پردازیم.

لزوم توجه به اقدامات پیش از بارداری و علائم طبیعی نوزاد

11 ماه پیش 0 نظر
برای داشتن یک فرزند سالم باید قبل از ازدواج و پیش از بارداری، توصیه های بهداشتی و پزشکی به طور کامل رعایت گردد و علاوه بر آن، پس از تولد نوزاد به علائم و نشانه های طبیعی کودک دقت داشت.

برای افزایش قدرت باروی چه کنیم؟

11 ماه پیش 0 نظر
افزایش و حفظ قدرت باروری یکی از مسائل مهم پزشکی به شمار می رود؛ با توجه به افزایش سن ازدواج و تاخیر در بارداری زنان، این موضوع اهمیت ویژه تری می یابد که در ادامه مطلب به راهکارهای طلایی برای افزایش قدرت باروری اشاره خواهیم داشت.

آیا سلامت جنین وابسته به سلامت پدر و مادر است؟

12 ماه پیش 0 نظر
نقش والدین در سلامت جنین بسیار حائز اهمیت است و هرگز قابل چشم پوشی نیست. علاوه بر سلامت مادران، وضعیت سلامت جسمی و روحی پدران نیز در سلامت جنین و حتی فراتر از آن در سلامت فرزند شما در دوره کودکی تا پیری موثر است.

اثر جبران ناپذیر مصرف الکل و دخانیات در دوران بارداری

1 سال پیش 0 نظر
مصرف الکل و دخانیات در دوران بارداری به طور کامل ممنوع است و استفاده از آن، آسیب های جبران ناپذیری همچون؛ ابتلای کودک به سرطان مغز استخوان را در پی دارد.

سقط جنین

1 سال پیش 0 نظر
سقط جنین، انواع مختلفی دارد که در محیط هایی مثل : کلینیک ها یا بیمارستان ها انجام می شود روش های سقط به زمان بارداری بانوان بستگی دارد.

هیپوگنادیسم در زنان

1 سال پیش 0 نظر
اگر فعالیت تخمدان ها کم شود، این کار موجب کاهش تولید هورمون های استروژن و پروژسترون می گردد و این هورمان در تنظیم کننده تکامل جنسی و سیکل قاعدگی نقش دارند، به این بیماری هیپوگنادیسم می گویند